bhb
19 بهمن 1401 - 22:18

در جنگ سایبری ضربات سنگینی به دشمن زدیم

مشاور وزیر و رئیس اندیشکده مطالعات سیاسی وزارت اطلاعات گفت: امروز دشمنان ما به ویژه آمریکا و اسرائیل هیچ باوری به گزینه فروپاشی نظام ندارند و تنها قصد دارند با ذهنیت‌سازی در این حوزه کشور به سمت ناآرامی و به قول خود نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، رئیس اندیشکده مطالعات سیاسی وزارت اطلاعات امروز در آیین رونمایی از کتاب «یاران امام‌ خمینی(ره) به روایت اسناد ساواک؛ آیت‌الله سیدحسن موسوی شالی» که در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌‌المللی امام‌ خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: امروز دشمنان ما به ویژه آمریکا و اسرائیل هیچ باوری به گزینه فروپاشی نظام ندارند و فقط قصد دارند با ذهنیت‌سازی در این حوزه کشور به سمت ناآرامی و به قول خود نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کنند.

وی اضافه کرد: هدف دشمنان این است که براندازی نظام را به مردم ما القا کنند و متاسفانه برخی سلبریتی‌های بی‌سواد ما هم بدون ذره‌ای تفکر جملات غربی‌ها را درباره براندازی نظام تکرار می‌کنند؛ در حالی که هیچ فهمی از دنیای سیاست ندارند و فقط سعی دارند با بهره‌گیری از شهرت خود جوانان را به مقابله با نظام تشویق کنند.

مشاور عالی وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دلایل شکل‌گیری اغتشاشات اخیر گفت: جایگاه منطقه خاورمیانه به شکلی است که قدرت‌های غربی آن را قلب جهان قلمداد می‌کنند و با توجه به موقعیت راهبردی ایران در خاورمیانه غربی‌ها اعتقاد دارند که این کشور باید همیشه تحت سلطه و نفوذ آنها قرار داشته باشد.

وی ادامه داد: دولت‌های استعمارگر یعنی انگلیس و آمریکا در برهه‌های مختلف تاریخی به دنبال سلطه بر این آب و خاک بوده‌اند و امروز جوانان ما باید تاریخ این کشور به ویژه دوران معاصر را مطالعه و بازخوانی کنند تا به خیانت‌های دولت‌های وابسته‌ای مانند رژیم پهلوی پی ببرند. بنابراین باید وضعیت نامناسب و تحقیرآمیز کشور در قبل از انقلاب برای جوانان تبیین شود.

رئیس اندیشکده مطالعات سیاسی وزارت اطلاعات با بیان اینکه امام خمینی(ره) با انقلاب اسلامی هویت ملی تحقیرشده این ملت را احیا کرد، گفت: امام خمینی(ره) با پیروزی و به ثمر رساندن انقلاب اسلامی نظم دولت‌پایه در جهان را تغییر داد و نظم جهانی ملت‌پایه را مطرح کرد.

وی تصریح کرد: قدرت جمهوری اسلامی دشمنان ما را عصبانی کرده و در شرایطی که میلیاردها دلار در کشورهای همسایه ما مانند عراق هزینه کردند، اما ایران اسلامی همچنان بالاترین قدرت و نفوذ منطقه‌ای را در اختیار دارد.

مشاور عالی وزیر اطلاعات در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به مجاهدت‌های بزرگ سربازان گمنام امام‌زمان(عج) گفت: نیروهای مدافع امنیت ما حتی یک‌ثانیه هم از مبارزه با دشمنان دست برنمی‌‌‌دارند و امروز باید یاد و خاطره شهدای امنیت را پاس بداریم.

وی با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در حوزه جنگ الکترونیک و سایبری تصریح کرد: دشمن به دنبال این بود که با حمله هکری دستگاه‌های پرداخت بانک‌ها و پمپ‌بنزین‌ها را از مدار خارج کند و برای ما بحران پول و انرژی ایجاد کند، اما در حداقل زمان ممکن این سامانه‌ها رفع عیب شده و دوباره به چرخه خدمات‌رسانی برگشتند.

رئیس اندیشکده مطالعات سیاسی وزارت اطلاعات با بیان اینکه علی‌رغم اتمام آشوب‌های خیابانی حملات هکری دشمنان ادامه دارد، افزود: در این حوزه هم دشمنان حملات محدودی داشته، اما ما توانستیم ضربات سنگینی بر آنها وارد کنیم.

400 کتاب با محور جهاد تبیین توسط وزارت اطلاعات منتشر شد

مدیر مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات هم در این جلسه از انتشار 400 کتاب با محوریت جهاد تبیین توسط مرکز بررسی اسناد تاریخی این وزارت‌خانه خبر داد و گفت: حدود 30 سال از فعالیت این مرکز می‌گذرد و طی این مدت در حوزه نگارش تاریخ انقلاب پیشرو بوده‌ایم و توانستیم تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی را متحول کنیم.

وی با اشاره به اهداف مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات از تدوین و نشر کتب تاریخی در حوزه انقلاب اضافه کرد: یکی از اهداف مهم ما از تدوین و انتشار این کتاب‌ها لبیک گفتن به خواسته رهبر معظم انقلاب در حوزه جهاد تبیین است و بنا داریم با انتشار این کتاب‌ها تلاش‌های دشمنان برای ایجاد مشروعیت جعلی برای رژیم منحوس پهلوی را بی‌اثر کنیم.

مدیر مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات ادامه داد: همچنین با انتشار چنین کتاب‌های تلاش می‌کنیم عیار واقعی گروهک‌هایی مثل منافقین و نهضت آزادی را به مردم نشان دهیم و اجازه ندهیم که چنین گروه‌هایی انقلاب اسلامی مردم ایران را به نفع خود مصادره کنند.

وی یادآور شد: همچنین از جمله اهداف ما برای تدوین چنین کتاب‌هایی این است که با شبهه‌‌‌های دشمنان مقابله کرده و جلوی فضاسازی‌های آنها را بگیریم و از طرفی هم از ایجاد شکاف‌های قومیتی جلوگیری کرده و در جهت تقویت اتحاد ملی حرکت کنیم.

مدیر مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات با اشاره به علت انتشار اسناد ساواک در قالب کتاب‌های مختلف توسط مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات گفت: انتشار این اسناد به مردم نشان می‌دهد که رهبر اصلی انقلاب امام خمینی و پیشران انقلاب روحانیت بودند و ماهیت ذاتی این انقلاب اسلامی است و این حقایق در اسناد ساواک به خوبی قابل رؤیت است.

وی افزود: در ضمن با تدوین و انتشار چنین کتاب‌هایی الگوسازی واقعی برای جوانان صورت می‌گیرد و جوانان ما می‌فهمند که انقلاب اسلامی و موقعیت امروز کشور با رنج و سختی‌هایی چه قهرمانانی به دست آمده است.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1028488