bhb
19 بهمن 1401 - 15:05

کشف بیش از ۱.۷ تن انواع مواد مخدر در ۴۸ ساعت گذشته

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا گفت: با پیگیری مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور به ویژه در حاشیه شرق و جنوب شرقی کشور طی ۴۸ ساعت گذشته، بیش از ۱.۷۵ تن انواع مواد مخدر کشف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر سردار مجید کریمی اظهار داشت: در راستای اجرای طرح‌های پاک سازی و با هدف مقابله جدی با قاچاقچیان مواد مخدر، با اشراف کامل اطلاعاتی و نیز رصد دقیق و پیچیده قاچاقچیان مواد مخدر، مأموران انتظامی جان بر کف و پر تلاش سراسر کشور بویژه فرماندهی انتظامی استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، هرمزگان، تهران بزرگ و …از فعالیت عناصر مسلح و قاچاقچی که قصد جا به جایی و انتقال مواد مخدر از مرزهای شرقی و جنوب شرقی به عمق کشور را داشتند، مطلع شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا در ادامه تصریح کرد: مأموران انتظامی استان‌های ذکر شده، با برنامه ریزی دقیق اطلاعاتی و عملیاتی، ضمن تشدید اقدامات کنترلی به طور هماهنگ و همزمان در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی با اجرای هدفمند کمین و طرح مهار، قاچاقچیان را تحت کنترل و رصد خود قرار دادند و طی عملیات‌های غافلگیرانه، موفق به کشف یک تن و ۷۵۰ کیلو گرم مواد مخدر، انهدام ۶ باند قاچاق مواد مخدر و توقیف ۱۱۱ دستگاه خودرو سبک و سنگین قاچاقچیان شدند.

سردار کریمی افزود: همچنین در راستای پاک سازی نقاط آلوده و نیز افزایش رضایتمندی عمومی، هزار و ۱۰۰ خرده فروش مواد مخدر شناسایی و دستگیر و بیش از هزار و ۲۹۰ معتاد متجاهر نیز جمع آوری شدند.

این مقام ارشد انتظامی در خاتمه با قدردانی از پیگیری و تلاش‌های مجاهدت گونه همکاران خود در مجموعه انتظامی کشور، با اشاره به عزم جدی پلیس در مقابله با پدیده خانمان سوز مواد مخدر، از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص از طریق شماره ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1027887