bhb
19 بهمن 1401 - 13:13

اجرای مانور امداد و نجات یاوران انقلاب توسط دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به مناسبت دهه فجر با شرکت ۱۵۰۰ دانش آموز استان مانور یاوران انقلاب با محوریت امداد و نجات اجرا شد.

کاظم فلاحی دوست در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: مانور یاوران انقلاب با تلاش و همت سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش با حضور ۱۵۰۰ دانش آموز به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در سالن پوریای ولی شهر یاسوج برگزار شد.

وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر با آموزش و استقرار تیم‌های دادرس در بخشهای امداد و نجات ،کوهستان، احیا ، پناهگیری و اسکان اضطراری در این برنامه مشارکت کرد. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دانش آموزان آماده در روزهای سخت(دادرس) در قالب تیم های ۱۴ نفره در ۹۰ مدرسه پایه متوسطه اول در سراسر استان تحت آموزش‌های ۲۰ ساعته کمک های اولیه با هدف بالا بردن تاب آوری جامعه در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی و انجام فعالیت های اجتماعی و بشردوستانه قرار گرفته اند.

فلاخی دوست عنوان کرد: این دانش آموزان که تحت عنوان تیم های دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) با انجام تمرینات مستمر و مهارت افزایی تخصصی آماده حضور در عملیات های امداد ونجات هستند.

وی گفت: آنها به عنوان گروه های پشتیبان در مواقع اضطراری به حساب می‌آیند که در طول سال با سپری کردن دوره های کاربینی به صورت عملی با تجهیزات تخصصی امداد و نجات نیز آشنا شده و آماده امدادرسانی به همنوعان خود هستند . 

مراد عدالت دوست معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص طرح دادرس اظهار داشت: جمعیت هلال احمر با همکاری آموزش و پرورش طرح های مختلفی در راستای آموزش های امدادی و بشردوستانه برای مهارت افزایی و ایجاد شور و نشاط و مسئولیت سپاری به جوانان در طول سال برگزار می کند .

وی بیان کرد: مهمترین آن طرح دادرس و تشکیل کانون های دانش آموزی در سطح مدارس میباشد ، خوشبختانه تا کنون در این استان موفق به راه اندازی ۱۰۰ کانون دانش آموزی شده‌ایم که اهم فعالیت‌ها در این بخش مربوط به اجرای طرح‌های فرهنگی و اجتماعی می باشد.

عدالت دوست اضافه کرد: در طرح دادرس نیز ۱۱ دوره آموزشی در کهگیلویه و بویراحمد به اجرا درآمده است که آموزش‌های امداد و نجات از قبیل پناه گیری، کمک های اولیه، حمل مصدوم، احیا، اسکان اضطراری و اطفاء حریق از مهمترین بخش‌های این طرح میباشد و هر ساله المپیاد آماده در مراحل شهرستانی ، استانی و کشوری جهت ارزیابی، مهارت سنجی و رقابت دادرسان با هم برگزار می شود.

وی افزود: در آینده نزدیک نیز شاهد اجرای طرح همتا جهت دانش آموزان مقطع ابتدایی نیز خواهیم بود که علاوه بر طرح دادرس و فعالت کانون های دانش آموزی موجب افزایش بهره مندی دانش آموزان از آموزشهای جمعیت هلال احمر خواهد شد.

عدالت دوست بیان کرد: از همه کودکان، دانش آموزان و جوانان دعوت می کنیم که با مراجعه به سامانه www.members.rcs.ir به عنوان عضو جمعیت هلال احمر ثبت نام کرده و تحت عنوان کانون های غنچه های هلال ، دانش آموزی ، دانشجویی، طلاب ، روستایی ، عشایری و آزاد ضمن گذراندن دوره های آموزشی امدادی ، در اجرای فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی ، امدادی و بشردوستانه جمعیت مشارکت نمایند .

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: این جمعیت آمادگی راه اندازی کانون های دانش آموزی در مدارس متقاضی در دوره متوسطه اول با هدف انجام فعالیتهای امدادی ، فرهنگی و بشردوستانه در سراسر استان را دارد.

 

انتهای پیام/ ۸۲۰۳۳

منبع: فارس
شناسه خبر: 1027519